فیلم اختصاصی خانم ایزابل ملون برای مخاطبین روش تدریس

امتیاز بدهید

خانم ایزابل ملون Isabelle Millon، فیلسوف فرانسوی به سایت روش تدریس گفت: دانش آموزان اروپایی مهارت های ارتباطی می آموزند

[idea]قبل از اینکه بخواهیم ، ریاضی ، ادبیات و علوم به دانش آموزان یاد بدهیم ،بیاییم مهارت های زندگی کردن را به دانش آموزان یاد بدهیم.[/idea]

[videojs mp4=”http://dl1.raveshtadris.com/isabelle%20millon.mp4″ poster=”https://raveshtadris.com/wp-content/uploads//snapshot8-e1414431438488.jpg”]

حجم فیلم : 22 مگا بایت        مدت: 4 دقیقه

خانم دکتر ایزابل ملون  فیلسوف مسائل تربیتی هستند .فرصتی فراهم شد تا با هم گفتگویی داشته باشیم . شما می توانید  متن این گفتگو  را نیز مطالعه بفرمایید.

روش تدریس

سلام خانم دکتر ایزابل ملون ممنون که این فرصت را در اختیار مخاطبین سایت روش تدریس قرار دادین، لطفا با اعضای سایت روش تدریس  سلامی داشته باشید و خودتون رو معرفی کنید:

خانم ایزابل ملون: سلام روش تدریس (به سختی به فارسی می گویند). من ایزابل ملون یک فیلسوف فرانسوی هستم که در مدارس فرانسه و سراسر جهان به معلمان و مردم فلسفه آموزش می دهم و همه باهم تمرین فلسفه می کنیم.

روش تدریس

معلمان ایرانی خوب هستند ولی بعضی با روش دیکتاتوری (تدریس همراه با تنبیه)در کلاس تدریس می کنند نظر شما در این رابطه چیست؟

آنچه در ایران هست در فرانسه هم دیده می شود. این خیلی وحشتناک است که یک معلم بخواهد بگوید من همه ی اطلاعات را دارم ، من بلد هستم و من استادم و انتظار ندارند که دانش آموزان سوال کنند اینجا را نفهمیدم یا مشکل دارم که این مشکل بزرگی در آموزش است. ما می توانیم علت هایی برای این کار پیدا کنیم ، به علت تربیت نا صحیح خانواده یا به خاطر خود بچه ها اما این ها نمی تواند دلیل باشد.و این هم بیشتر معلمان در سنین پایین است یعنی معلمان ابتدایی که این رویه ی اشتباه را دارند و اساتید در مقاطع بالاتر زیاد نمی توانند دیکتاتوری باشند. بازهم می گویم معولا این به تربیت خانواده ها بر می گرده و اونها خودشان را باید تغییر بدهند.

 

 

روش تدریس

اگر دانش آموزان معلم خودش رو قبول نداشته باشند، معلم باید چیکار کند؟

دقیقا ما هم این مشکل را در فرانسه هم داریم و این مشکل فقط فرانسه و ایران نیست و در همه ی کشور های مختلف دیگر هم می تونه باشه معمولا این از تربیت درون خانواده ها به وجود می آید. وقتی خانواده درست با بچه رفتار نمی کند، وقتی وارد مدرسه می شود همان رفتار بد را ادامه میدهد. ما چه انتظاری می توانیم داشته باشیم.دوهفته ی پیش در مدرسه ای در فرانسه بودم که بچه های هشت ساله در آن جا بودند وقتی وارد که وارد کلاس شدم یکی از دانش آموزان یک چیزی را سمت معلم پرت کرد و بعد معلم پدر و مادر او را خواست و آن ها هم آمدند و او را تنبیه کردند. این مشکلی است که همه جا هست و یک مشکل آموزشی است. پدرو مادر هایی که زیادی به بچه توجه می کنند باعث می شوند دانش آموز خود بزرگ بینی داشته باشند و نسبت به معلم بدبین باشند و این مشکلات به وجود بیاید.

 

 

روش تدریس

آیادر فرانسه مهارت های خوب زندگی کردن مثل مهارت های ارتباطی یا مهارت های خوب صحبت کردن هم به دانش آموزان داده می شود؟

بله دقیقا این کارگاهی است که من خودم در فرانسه دارم. من کارگاهی داشتم که در آنها احترام به خودشان تدریس می شد. در واقع نگرش جدیدی در مورد احترام به خودشان ایجاد می شود.

من به مخاطبینم می گویم این مهم نیست که در کجا زندگی می کنید، در یک جزیره یا یا بیابان مهم اینه که شما اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید و عزت نفس داشته داشته باشید.

شما باید به دانش آموزان مسئولیت بدهید و این خیلی مهم است که از بچگی مسئولیت را به او بدهیم. نه اینکه آن ها را تنبیه کنیم و آن ها را زیر سوال ببریم.قبل از اینکه بخواهیم ، ریاضی ، ادبیات و علوم به دانش آموزان یاد بدهیم ، بیاییم مهارت ها را به دانش آموزان یاد بدهیم.

مهارت های عزت نفس، احترام به خودش و احترام به دیگران را باید یاد بگیرد و مهارت های ارتباطی را باید بلد باشد و بعد وارد آموزش دادن و انتقال دانش بشویم.

بله در فرانسه این مهارت ها خیلی مهم است و در مدارس آموزش داده می شود.

پایان

 

باتشکر از خانم فاطمه هاشمی که در تدارک این مصاحبه خیلی موثر بودند.

 

به درخواست خانم ملون متن این مقاله به انگلیسی هم در سایت روش تدریس قرار داده شده است.

 

Hi Mrs isabelle Mellon, we are grateful for giving the chance of interview to the teaching methodology site. Please have an introduction with the site members.

ایزابل ملون

ایزابل ملون

Isabelle Millon: hi RaveshTadris Site Visitors, (she roughly speaks Persian). I`m a French philosopher and I teach the French and all the people of the world philosophy and we practice upon it together.

Iranian teachers are good but some hold a dictatorship upon the class. What `s your opinion about it?

Isabelle Millon:The same issue also exists in French. It is terrible when a teacher wants to prove that he knows everything. This is a great problem in education when the teacher wants to domineer the class and expects no one to ask a question or face a problem. We can find reasons for it. They can be the wrong trainings of children or the children themselves but they can`t be justified. This problem mostly exists in elementary levels and we rarely observe such a dictatorship in higher levels.  I say again that this is mostly because of the families and they are the ones who should change.

What if the student doesn`t believe in his teacher?

Isabelle Millon:This problem not only exists in Iran and France but is widespread all around the world. It is mostly because of family training.

When family treats the children wrongly, he continues such a behavior in an educational situation. Two weeks ago, I was in a French elementary school. When the teacher entered the class, one student threw something at him and the teacher called the student`s parents. Consequently, they punished him. This is an educational problem. Those parents who excessively pay attention to their children make them feel overly proud which will make the so-called problems.

Are the life skills such as making communications and speech taught to students in France?

Isabelle Millon:Yes exactly. I have a workshop in France where I teach them a new kind of self respect which is for the first time initiated.

I tell my audience that it doesn`t matter where you live either in an island or in a desert, what really matters is to have confidence and self-recognition.

We should give our children responsibility before teaching them mathematics or other lessons or punishing them. We should teach them a correct lifestyle.

They should first learn how to communicate, how to respect themselves and others then we can teach them other educational materials.

Yeah, these skills are so important in France and are basically taught to them.

END