۳۰ روش تقلب در امتحان

فایل صوتی ۳۰ روش تقلب در امتحان

 

 

مدت زمان:   ۱۴:۴۱  دقیقه

حجم فایل صوتی :   ۵ مگابایت

برای دانلود این فایل صوتی با لینک مستقیم روی عکس زیر کلیک کنید

دانلود فایل صوتی

 

سلام من محمد حافظی نژاد مدیر وب‌سایت روش تدریس هستم

حتما قسمت نظرات این مقاله را مطالعه کنید.

این مقاله دومین مقاله  درزمینهٔ ی تقلب در امتحان است.

 1.  در مقاله ی اول در رابطه با عوامل ایجاد تقلب در امتحان صحبت کردیم
 2. و در این مقاله به روش‌های تقلب در امتحان می‌پردازیم.
 3. در مقاله ی بعد به روش های مقابله با تقلب در امتحان می پردازیم

وقتی از مخاطبان سایت روش تدریس خواستم تا روش‌های تقلبی که می‌دانند را بگویند خیلی شگفت‌زده شدم.

آن‌قدر این روش‌ها، بدیع و خلاقانه بود که واقعاً به فکر فرورفتم. با خودم گفتم اگر آن دانشجویان یا  دانش‌آموز عزیز این‌همه خلاقیت رو در یک کار خوب به کار می‌گرفت چه می‌شد؟

روش‌های تقلب در امتحان خیلی متنوع هستند راستش من تازه فهمیدم که تقلب در امتحان هم برای خودش علم پیچیده‌ای است.

بعضی از روش‌های تقلب در امتحان قدیمی هستند برخی جدید. برخی خلاقانه هستند و برخی ناشیانه

در این فایل‌های صوتی روش‌های قدیمی، مدرن، خلاقانه و ناشیانه بدون هیچ نظم و ترتیبی گفته می‌شوند

فقط امیدوارم این فایل صوتی به دست اهالی اهل تقلب در امتحان نیافتند

خب برویم سراغ روش‌های تقلب در امتحان ( ۳۰ روش تقلب در امتحان)

۱- برگهٔ تقلب را روی صندلی می‌گذارند و روی آن می‌نشینند. بعد در زمان مناسب خیلی آهسته کمی روی صندلی عقب می‌روند تا بتوانند برگه را ببینند و به‌راحتی تقلب می‌کنند.

 

۲- برگهٔ تقلب کوچک رو روی زمین می‌گذارند، بعد آن را لگد می‌کنند، یعنی برگهٔ تقلب زیر پای دانش‌آموز قرار دارد. هر زمان نیاز داشت برای چند ثانیه پا را از روی برگهٔ تقلب برمی‌دارند و نگاه می‌کنند.

 

۳- نوشتن روی ساعد و بعد با بالا دادن آستین نوشته‌ها را آن نگاه می‌کنند

 

روش تقلب درامتحان
تقلب در امتحان

۴- قبل از شروع امتحان روی میز می‌نویسند

 

۵- برگ تقلب را توی آستین پنهان می‌کنند

 

روش تقلب در امتحان
تقلب در امتحان

۶- پشت نیمکت یا صندلی جلویی تقلب می‌نویسند

 

۷- اگر مراقب در جلوی کلاس باشد و تکان هم نخورد برگهٔ تقلب را به میز مراقب می چسانند و خیلی راحت استفاده می‌کنند.

 

۸- اگر در کلاس از تخته‌سیاه استفاده می‌شود. تقلب‌ها را روی تخته می‌نویسند و بعد به‌صورت کم‌حال آن را پاک می‌کنند. به‌طوری‌که فقط خودشان می‌توانند بخوانند.

 

۹- کنار سطل آشغال می‌نشینند، برگهٔ تقلب را داخل سطل آشغال می‌اندازند و با نگاهی عاشقانه به سطل آشغال خیره می‌شوند.

 

۱۰-قبل از جلسه روی دیوار کنارشان تقلب می‌نویسند

 

۱۱- برگهٔ تقلب را توی جوراب پنهان می‌کنند

 

۱۲- این شیوه مخصوص دخترخانم‌هاست. اینکه تقلب‌ها را ضبط می‌کنند و بعد به‌وسیلهٔ یک هندزفری صدای دل‌نشین خودشان را گوش می‌دهند. جالب اینجاست که بعضی از این دوشیزگان که حوصلهٔ ضبط کردن هم ندارند از فایل‌های ضبط‌شده توسط دوستانشان استفاده می‌کنند. واقعاً به این عده تبریک می‌گویم

 

۱۳- نگاه کردن بر روی برگهٔ نفر کناری یا جلویی. بدین‌صورت که در لحظه‌ای که مراقب جلسه حواسش پرت بود. در یک حرکت زرافه مانند به برگهٔ دیگران سرک می‌کشند.

 

تقلب در امتحان
روش تقلب در امتحان

۱۴- از خودکارهای عجیب‌وغریب استفاده می‌کنند. به لطف سازندگان و مخترعان عزیز و بسیار محترم چینی خودکارهای عجیبی به بازار آمده که محبوب صنف متقلب شده‌اند. مثل خودکارهای بی‌رنگ، خودکارهایی که داخل آن‌ها یک نوار کاغذ لوله شده جا می‌گیرد

 

۱۵- برخی برگه‌های امتحان را باهم عوض می‌کنند. فکر کنید دانشجویی آقا برگهٔ خانم کناری‌اش را گرفته و تند و تند دارد از روی آن می‌نویسند. بعد مراقب می‌آید بالای سر این آقا و اسم برگه را نگاه می‌کند می‌بیند نوشته نام و نام خانوادگی سمیه ملکی بعد مراقب با تعجب به پسر نگاه می‌کند بعد با تعجب به صندلی دختر نگاه می‌کند می‌بیند اصلاً برگه ندارد. بعد پسر با خونسردی می‌گوید ممنون خانم فلانی بفرمایید برگتون و مراقب بازهم با تعجب نگاه می‌کند. این صحنه را من خودم در یک جلسه امتحان دیدم و فکر کنم مراقب آن جلسه هنوز هم در تعجب است.

 

۱۶- با مراقب جلسه تبانی می‌کنند. خیلی راحت از مراقب جلسه خواهش می‌کنند تا به بیرون از کلاس تشریف ببرد تا دانشجویان راحت کارشان را انجام دهند؛ و مراقب هم علیرغم میل باطنی می‌پذیرد. برخی مراقبان حرفه‌ای هم می‌گویند بچه‌ها من دم در کلاس هستم شما راحت باشید مدیر آمد خبرتان می‌کنم

 

۱۷- از مراقب جلسه می‌خواهند تا جواب سؤال را به آن‌ها بگوید

 

۱۸- اگر مراقب جلسه جواب سؤال را بلد نبود از او می‌خواهند تا از روی یک نفر دیگر نگاه کند و بعد به آن‌ها بگویند. باز حرفه‌ای‌ها به مراقب جلسه می‌گویند. آقا این کار ازنظر شرعی اشکال ندارد ما قبلاً باهاش هماهنگ کردیم خودش راضیه

 

۱۹- برخی برگهٔ امتحان را شلوغ می‌نویسند تا حوصلهٔ مصحح سر برود و الکی نمره بدهد.(فیلم راهکارهایی برای تصحیح برگه های امتحان راببینید)

 

۲۰- برخی یک سؤال را نمی‌نویسند به‌جایش یک سؤال که بلد هستند را دو بار تکرار می‌کنند

 

۲۱- برخی هم خوب که خیلی کارشان درست است. مثلاً سؤال ۱۱ که دوقسمتی است و دو نمره دارد را در یک‌طرف برگه به‌صورت کامل پاسخ می‌دهند و حقشان است که دو نمرهٔ کامل را بگیرند ولی این افراد علاوه بر این کار در پشت برگه می‌نویسند ادامه سؤال ۱۱، این بار فقط یک قسمت از سؤال ۱۱ را تکرار می‌کنند؛ و اگر حواستان نباشد ۱ نمره هم اینجا به آن‌ها می‌دهید با این روش از یک سؤال ۲ نمره‌ای ۳ نمره می‌گیرند.

 

۲۲- در پایان امتحان یعنی درست از زمان بلند شدن از روی صندلی تا تحویل برگه‌های امتحان زمان طلایی تقلب است. حتی بعضی برگه را روی میز معلم می‌گذارند بعد از روی برگه‌هایی که در آنجا موجود است جواب درست را نگاه می‌کنند و در برگهٔ خودشان می‌نویسند. یا اینکه از شلوغی پایان امتحان سو استفاده می‌کنند و به‌صورت شفاهی سؤال‌ها را می‌پرسند.

 

۲۳- شاید دلیل اینکه خیلی از افراد تا لحظه‌های آخر جلسهٔ امتحان منتظر می‌مانند کمک گرفتن از مراقبان و معلمان و دیگران است. آن‌ها می‌دانند که معمولاً معلمان در آخر جلسه مهربان می‌شوند و جواب سؤال را می‌گویند.

 

۲۴- مشخصات خودشان را نمی‌نویسند. بعد مراقب از آن‌ها می‌خواهد تا مشخصات خودشان را بنویسند. آن‌ها در این فاصل سؤالی که بلد نبوده‌اند را تقلب کردند بعد. می‌روند همراه بانام خودشان آن سؤال را هم پاسخ می‌دهند.

 

۲۵- نوشتن تقلب در دستمال‌کاغذی و ادای افراد سرماخورده را درمی‌آورند و مثل دارند دستمالشان را درست می‌کنند برای پاک کردن بینی، بعد یادداشت‌های دستمال‌کاغذی را نگاه می‌کنند.

 

۲۶- از اشارات حرفه‌ای استفاده می‌کنند به‌خصوص برای سؤالات تستی. مثلا برای هر گزینه اشارهٔ خاص در نظر می‌گیرند.

دست کشیدن به بینی یعنی گزینه الف

دست کشیدن به پیشانی یعنی گزینه ب

دست کشیدن به چانه یعنی گزینه ج

دست کشیدن به گوش یعنی گزینه د

– خیلی راحت کافی یک نفر با دست اشاره کند سؤال ۲

 بعد طرف مقابل دستی به گوشش می‌کشد یعنی جواب می‌شود د. نبوغ را می‌بینید؟

 

روش تقلب در امتحان
روش تقلب حرفه ای در امتحان

۲۷- به‌وسیلهٔ موبایل از جزوه‌ها و مطالب عکس می‌گیرند بعد نور صفحهٔ موبایل را خیلی کم می‌کنند و راحت استفاده می‌کنند

 

۲۸- اگر موبایل ممنوع نباشد. شاگرد زرنگ تمام سؤالات را می‌نویسد بعد از برگه‌اش عکس می‌گیرد و برای همه بلوتوث می‌کند. حالا که همه اینترنت همه‌جا هست شاید در وایبر شیر کند!

 

۲۹- اگر کلاس در طبقهٔ اول باشد و پنجره رو به کوچه باشد یک نفر از توی کوچه کتاب در دستش گرفته و به سؤالات دانش‌آموزان پاسخ می‌دهد!

 

۳۰- تصاویر زیر را ببینید بدون شرح…

روش تقلب در امتحان
روش تقلب در امتحان
روش تقلب در امتحان
روش تقلب در امتحان

خب آنچه گفته شد گوشه‌ای از نبوغ دانش‌آموزان و دانشجویان این مرزوبوم بود و مطمئناً این تمام آنچه اتفاق می‌افتد نیست. شاید باورتان نشود اگر بگویم مخاطبین سایت روش تدریس که عموماً معلمان و اساتید هستند ۲۱۱ روش تقلب را برای من ارسال کردند؛ که آنچه دیدید گوشه‌ای از اظهارات معلمان عزیز و اعترافات دانشجویان محترم بود

اگر روش تقلب دیگری در امتحان به ذهن شما آمد حتما در قسمت نظرات وارد کنید. ویا بگویید چگونه می شود مانع تقلب در امتحان شد؟

179 thoughts on “۳۰ روش تقلب در امتحان

 1. رضا says:

  اینا همشون سوسول بازیه.ما از کاغذ تقلب نمیکنیم.بلکه در مقابل چشم مراقب کتاب رو باز میکنیم. البته نیاز به روش های هوشمندانه ای داره برای پنهان کردن کتاب.۱ کیف بزارین جلوتون .زیپش باز باشه.وقتی مراقب اومد سریع و بدون هیچ سوتی دادنی کتاب رو بندازین تو کیف.۲ وقتی دیدین مراقب داره میاد بلند بشین.کتاب رو بزارین رو صندلی.بشینین روی کتاب.فقط یه جوری بلند بشین که مراقب نفهمه.برای بردن جزوه و کتاب بهترین گزینه گذاشتن کتاب درون لباس هست. یه جوری هم راه برین که نفهمن

 2. بی کلک says:

  موقع دبیرستان، یکی از بهترین دانش آموزان مدرسه بودم، ولی گاهی تقلب می کردم که قابل کشف نبود، و به خودم می بالیدم! دوره دانشگاه (سال ۶۳) که دانشجوی نسبتا خوبی بودم، در یک امتحان، نمره خیلی پائینی گرفتم. با استاد صحبت کردم، قرار شد دوباره امتحان بدم. روز مورد نظر رفتم پیش استاد، یک پاکت درباز داد که سوالات داخلش بود. گفتم چقدر وقت دارم؟ گفت یک ساعت. گفتم چرا در پاکت باز است؟ گفت مهم نیست. گفتم پس هروقت آماده شدم جواب میدهم و داخل همین پاکت میگذارم و از زیر در اتاقتان داخل می اندازم. قبول کرد. بعدازظهر رفتم در اتاق انجمن و، چون کلید داشتم، در را از داخل قفل کردم و با خیال راحت نشستم پشت میز، و مدتی دیگر مطالعه کردم. بعد، کتاب را بستم و زیر دستم گذاشتم و برگه امتحان را از پاکت در آوردم و شروع کردم به پاسخ دادن. درست در پایان یک ساعت، برگه را داخل پاکت گذاشتم و رفتم از زیر در اتاق استاد انداختم و رفتم خوابگاه. چند روز بعد، نمره ام را گفت. چهارده!
  دوسال بعد، در مقطع بعدی، استاد دیگری موقع امتحان گفت؛ بچه ها، اگر سوالی دارید بپرسید، چون من کار دارم باید برم. کسی چیزی نپرسید. بعد مدت زمان امتحان را اعلام کرد و گفت هرکس امتحان داد، برگه اش را روی میز بگذار و برود. من وقتی برگشتم برمی دارم. بعد هم خداحافظی کرد و رفت. حدود پنجاه دانشجو، به هم نگاه کردند، و بعد در سکوت کامل، بدون هیچ تخلفی امتحان دادند و برگه هایشان را گذاشتند و رفتند.

 3. مریم says:

  با جرعت می تونم بگم تو دنیا کسی نیس که مث من تقلب کنه چشم توچشم مراقب اون قدر ریلکس کارمو میکنم که روحشم خبر دار نمیشه

 4. ... says:

  من خارج از ایرانم. امتحانم با دوربین کامپیوتر و تایپ کردنیه .. زاویه دید من رو میبینن … من چجوری تقلب کنم ؟؟
  خودم ب فکرم رسیده موبایل بذارم جلوم.ولی میگروفون اینقدر قویه ک صدای حرکت گوشی هم متوجه میشن

  • نسرین says:

   بعضی از سایت هایی که معلم هامیفرستن طوری هست که هر چند بار میتونی وارد بشی ، روش وارد شدن:
   اگر دانش اموز زرنگ هستی به دانش اموزی که ضیعیف هست بگو دوست داری برای تو امتحان بدم واینجوری میتونی جواب سوالات روپیداکنی وخیلی زود وارد سایت بشی وبرای خودت ازمون بدی ،
   بعضی سایت هاتوسط مدرسه ومعلم درست میشه که اکثرا وقت محدود وکم واسامی دانش اموز ثبت میشه که باید از دوستی که امتحان داده جواب بپرسی.
   همیشه دقت کنید که ازمون توسط چه سایتی هست(معلم یاگوگل) اگر ازمون رو از سایت های گول فرستادن، بیشتر ،وقت نامحدود ومیتونی چند بارواردبشی ،وبار اول که امتحان دادی جواب های غلت رومیگه وتودوباره وارد سایت میشی وامتحان جدید میدی واخر کاری هم از نمرت عکس میگیری

  • ناشناس says:

   هندزفری،اگرم پرسیدن چرا اینو زدی بگو که صدا نمیشنوم ومعلم هم بطور کامل نمیبینه که هندزفری به گوشی وصله یا لبتاب

 5. صبریه says:

  الان امتحانات مجازی هستن برای ریاضی میتونی قبلا کتاب رو باز کنی و همه فرمول هارو بنویسی بعد از روی فرمول ها جواب رو بنویسی

 6. حسین says:

  هندزفری بیسیم میزنی با ی اپل واچ که بتونی زنگ بزنی باهاش پسرا باس به ی بهونه ای سرشونو بپوشونن .مثلا بگن ک گوشمون تو کشتی آسیب دیده و پانسمانی کنم که هندزفری معلوم نباشه.خیلی راحت به کسی که قبلاً هماهنگ کردی باهاش زنگ میزنی و اون سوالارو برات جواب میده .

 7. ستایش says:

  میشع پایین کفش هم نوشت بعد ی پا رو انداخت رو اون یکی و نگا کرد
  یا مثلن میشع رو ساق پا بنویسیم دوبارع پامون و بندازیم رو اون یکی ی ذرع پایین شلوار و بدیم بالا.
  نمد روش تقلب زیادع ، فقط اگ میشد برا امتحانایی ک ۱۳۴۶۹۶۷۸۸۶۵۴۴ مراقب میزارن ی راه حل بدین خوب میشد😐🌹

 8. نگین says:

  روش هاتون جالب ولی سخت بود من خودم همیشه معدلم بیست بود پایان ترم چون یه راه ساده میشه انجام اکثرا تو مدارس امتحان میان ترم یا پایان ترم خیلی ب شلوار زیر مانتو گیر نمیدن الانم ک شلوار پاره مده پس خیلی راحت روی پا هام مینویسم و زمانی که مراقب هواسش نیست کافی کمی پامو خم کنم تقلبا معلوم میشه

 9. رضا-ح says:

  ای کاش به همین جاها بسنده می شد. چندسالی ست که در مدارس غیر دولتی دبیر مربوطه بنا به درخواست کادر مدرسه بایستی خودش شخصا و توامان مسئول تکمیل و تصحیح اوراق امتحانی را پذیرفته و حتی اوراق امتحانی غایبین جلسه را نیز پاسخ و سپس تصحیح و نهایتا با نمراتی بالا تقدیم کادر مدرسه نماید.
  حتی بعضا بایستی اوراق امتحانی به منظور جلوگیری از مشابهت خطوط از سوی خانواده معلم بینوا تکمیل شده و نهایتا تصحیح گردد!!!

 10. آرمان says:

  باسلام
  نسل جدیدتقلب استفاده ازعینک های حافظه دارکه قابلیت ذخیره بیش از۲۰۰عکس به صورت سه بعدی همراه باخودکارکنترل اسلاید
  این خودکارهیچ صدای اضافی ایجاد نمیکنه
  ومدل عینک به صورت طبی می باشد
  ازنمای بیرون عینک شیشه شفاف هست ولی ازنمای داخل به صورت سه بعدی وکیفیت بالاهست به طوری که چشم اذیت نشه دریافت از آیدی تلگرام hamidrrraaazzz@
  به امیدپیشرفت …

 11. ARDragon1386 says:

  من یک تراش پاک کنی را برداشتم و پاک کن آن را شکافتم و داخل شکاف یک برگه کوچک گذاشته می شد که در آن شماره سوال مورد نظر نوشته شده بود.معلمان ما در عجب بودند که چرا تراش من اینقدر معروف است ???????.

 12. ناشناس says:

  هرموقع تونستید مثل من، مراقب یکسره بهت شک داشته باشه و زل بزنه نگات کنه وبازم تمام سوالات رو از یکی بگیری بزنی، اونوقت ادعای استاد بودن توی تقلب کنید، هیچ مراقبی تاحالا نتونسته ازم تقلب بگیره!

 13. periodick says:

  جامدادی هم فکر بدی نیست.میتونی اطلاعات مهمو تو یه برگه آ ۵ بنویسی و تا کنی تو قسمت بزرگ جامدادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.