تدریس با پرزی prezi

خیلی از ما برای ارائه  و تدریس بهتر،  دست به دامان تکنولوژی می‌شویم و البته بی‌اختیار به‌سوی اولین گزینه، یعنی بسته‌ی آفیس  Microsoft office و برنامه‌ی محبوبش پاورپوینت PowerPoint کشیده می‌شویم. چند اسلاید می‌سازیم و به ارائه‌ی مطلب می‌پردازیم.اما گزینه‌ی بهتری به نام  تدریس با پرزی وجود دارد .

پرزی Prezi چیست؟

یک برنامه‌ی مبتنی بر وب و بر پایه‌ی SaaS است (web-based presentation) یعنی بدون نیاز به نرم‌افزار خاصی در وب ایجاد می‌شود بر روی یکی از فضاهای ابری تحت عنوان: خدمات نرم‌افزاری (Software-as-a-Service: SaaS) فایل‌های پروژه ذخیره می‌شود؛ که کاربر با بهره‌گیری از آن، به ایجاد یک ارائه بر روی یک بوم یا صفحه‌ی مجازی (می‌شود گفت وایت برد مجازی) می‌پردازد و به‌عنوان توسعه‌دهنده و ویرایشگر از هر نقطه‌ای با دسترسی به اینترنت می‌تواند؛ محتوا را ویرایش نماید و آن را توسعه دهد. همچنین مبتنی بر فلش (Flash-based) است که امکان ساخت یک سخنرانی پویا و جذاب را آسان می‌کند و خروجی آن با فرمت exe ذخیره می‌گردد که بدون نیاز به هیچ‌گونه نرم‌افزاری، می‌توان آن را ‌ به نمایش درآورد. Prezi در سال ۲۰۰۹ توسط Adam Somlai-Fischer, Peter Halacsy and Peter Arvai در بوداپست مجارستان تأسیس‌شده است. (اطلاعات بیشتر) هم‌اکنون (سپتامبر ۲۰۱۵) حدود ۵۰ میلیون کاربر را پشتیبانی می‌کند! و در حال حاضر کاربران Prezi بیش از ۱۶۰ میلیون Prezi’s  (عنوان ارائه‌ی ساخته‌شده با Prezi) ایجاد کرده‌اند و همواره جامعه‌ی پرزی در سطح جهان رو به گسترش است.

 آشنایی بیشتر با پرزی Prezi

پرزی Preziبرداشتی است مجازی و البته هوشمندانه؛ از تابلوی کلاس (تخته‌سیاه یا سفید ) تصور کنید؛ که ما به‌عنوان ارائه‌دهنده؛ قبل از شروع تدریس به کلاس می‌آییم و محتوای موردنیاز ارائه‌ی را روی تابلوی کلاس بانظم و دقت خاصی می‌نویسیم! و مسیر  پیگیری مطالب (متن، عکس، فیلم و…) را مطابق طرحی از پیش تعیین‌شده می نویسیم ؛ هنگامی‌که مخاطبان به کلاس آمدند هرکدام عینکی هوشمند به چشم می‌زنند و مطابق الگوی از پیش تعیین‌شده، با دوربینی باقابلیت بزرگنمایی عالی روی مسیری مشخص، همراه توضیحات ما، مطالب را پیگیری کنند! درواقع Prezi همین کار را می‌کند؛ یک صفحه‌ی آماده در اختیارمان می‌گذارد تا بر مبنای یک طرح‌بندی نقشه (Map Layout) ،  محتوا را سازمان‌دهی کنیم. هر چیزی که می‌خواهید ارائه کنید. (انواع مختلف فایل‌) بعد می‌توان هر بخشی از تابلو را یک قاب گرفت (Frame) و با اعمال مسیردهی (Path) از یک قاب به قابی دیگر حرکت کرد؛ و حرکت در این مسیر می‌تواند صاف و سرراست یا در تمامی جهت‌ها باشد. در عمق، بر روی سطح، چرخشی، منحنی باشد. ما هنگام اجرا می‌توانیم؛ توضیحات را بر روی هر فریم ارائه داده و به فریمی دیگر برویم و درنهایت یک انیمیشن زیبا و پویا از ارائه‌ی داشته باشیم.

 

این هم عکس یک پرزی بسیار بزرگ و پیشرفته

یک نمونه پرزی پیشرفته و طولانی
در نرم افزار پرزی دید کلی به مخاطب داده می شود و بعد می توان روی هر قسمت بزرگنمایی و بین قسمت ها حرکت کرد.

اگر تصور کنیم که ما یک دوربین فیلم‌برداری، در اختیارداریم. در پاورپوینت می‌شود گفت؛ که دوربین کاملاً روی سه‌پایه ثابت است و این اسلایدها هستند که معلق بازی درمی‌آورند به جلو دوربین می‌آیند، کلاه از سر برمی‌گیرند و عکسی می‌اندازند و می‌روند! اما در پرزی شرایط فرق می‌کند دوربین در دستان شماست به هر طرف که بخواهید می‌توانید آن را حرکت دهید و با هر زاویه‌ای که دوست دارید دوربین را بچرخانید و فیلم بگیرید! و ازجمله مزایای خوب این دوربین بزرگنمایی (زومینگ) صد در صد است؛ و البته بدون افت کیفیت! (چون پرزی مبتنی بر وکتور است).

سه‌بعدی ارائه دهید!

به ارائه‌ی شما یک بعد جذاب و جان‌بخش، یعنی عمق اضافه می‌گردد. تصور کنید که ابرها کنار می‌روند یک هواپیما نمایان می‌شود و شما در مورد هواپیما به گفت‌وگو می‌پردازید و هم چنان آن زیر، زمین و ساختمان‌های بلندمرتبه از دور پیداست! (توصیه می‌کنم چند لحظه‌ای سکوت کنید و به مخاطبان اجاز‌ه‌ی لذّت بردن از این مناظر را بدهید!) پریزیس (Prezi’s)، ارائه‌ی پرزی، علاوه بر دوبعدی بودن که ویژگی مشترک تمامی ارائه‌دهنده‌ها است ۲.۵ بعدی (شبیه سه‌بعدی) و ۳ بعدی هم هست. حرکت عمودی، افقی و حرکت در عمق، همان‌طور که گفته شد؛ از امتیازات ویژه‌ی آن است و به اجرای ما واقعاً جان می‌بخشد!

کلاه شعبده‌باز

تصور کنید شما یک کلمه می‌نویسید. در مورد آن توضیحاتی ارائه می‌دهید بعد با کلیک کردن داخل آن کلمه شیرجه می‌روید! در دل آن‌یک جمله و داخل آن جمله یک عبارت و داخل عبارت یک فیلم پنهان ساخته‌اید! هنگام اجرا با بزرگنمایی مرحله به مرحله مدام خرگوش از کلاه شما بیرون می‌پرد!

تسلط بر کلیت محتوا

به توجه اینکه، کل محتوا، بر روی یک تابلو قرار دارد و همواره می‌تواند در دیدرس باشد؛ یک امتیاز دیگر برای پرزی محسوب می‌شود. پاورپوینت چون در یک پیوستار طولی، حرکت می‌کند؛ از آن بی‌بهره است. این ویژگی باعث می‌شود؛ ارائه‌دهنده و مخاطب همواره بر کلیت محتوا تسلط داشته باشند. از این امتیاز عالی می‌توان در ساخت ارائه‌هایی که نیاز به توصیف و تشریح بخش‌های مختلف یک سیستم، مدل، دستگاه و… رادارند؛ استفاده کرد. با حرکت مدام بین کل سیستم و جزئیات، با نشان دادن روابط بین محتوا و اشاره به جزئیات، هر بخشی را که بخواهیم انتخاب کنیم و قاب بگیریم؛ به‌گونه‌ای که تمام کادر را پر کند و کل صفحه‌ی نمایش را فر بگیرد. استفاده‌ی مناسب از امکانات بی‌نظیر این ارائه‌دهنده؛ بی‌شک تداوم توجه را به همراه خواهد داشت. با ارائه‌هایی که با پرزی داشته‌ام؛ همواره مخاطبان بعد از اتمام ارائه، از این نرم‌افزار و چگونگی استفاده از آن و جالب بودن آن، حرف زده‌اند. البته چون ما به گزینه‌ی دیگری به‌غیراز پاورپوینت نیندیشیده‌ایم؛ همواره می‌پرسند چگونه، این پاورپوینت را، این‌جوری ساختی؟

 چند ویژگی مثبت دیگر:

 • پررنگ بودن نقش خلاقیت ، همواره با داشتن خلاقیت بیشتر، می‌توانید ارائه‌ای، خلاقانه ایجاد کنید؛ آرزوی پرزی، دیدن شما در لباس یک پریزی ساز حرفه‌ای است!
 • اشتراک‌گذاری (Prezi’s) ارائه‌ی ساخته‌شده، با سایر کاربران در فضای ابری. البته با خرید اعتبار می‌توانید از فضای عمومی به فضای اختصاصی ، نقل‌مکان کنید.
 • دسترسی به‌صورت آنلاین در محل کار، خانه و… جهت ویرایش و توسعه‌ی ارائه.
 • عدم فراموشی : با یک کلیک به‌سادگی به محل قبلی ارائه برمی گردید. دیگر در حسرت عدم ایجاد و فراموش کردن یک فریم نخواهید ماند!
 • امکان اضافه کردن انواع فرمت‌ها به پرزی ازجمله عکس،Pdf، پاورپوینت، عکس، فیلم،Swf و…
 • درج مستقیم فایل از اینترنت به پرزی .در صورت آنلاین بودن می‌توان با قسمتی که خود نرم‌افزار در ستون کناری راست در اختیار شما می‌گذارد به جستجوی محتوا و وارد نمودن آن به ارائه‌ی بپردازید.
 • بهره‌گیری از کتابخانه عظیم پرزی که دارای انواع مختلفی از محتوا و قالب‌های آمده است. این نمونه‌ها راهنمای خوبی برای شروع کار با پرزی هستند.

 

نسخه‌ دسکتاپ Prezi

به غیر از حالت آنلاین، نسخه‎ی دسکتاپ جهت ویندوز موجود است؛ هم اکنون این ارائه دهنده را می‌توانید دانلود کنید و به صورت آفلاین به ساخت Prezi’s  اقدام کنید. نسخه‌ی دسک تاپ با امکان ایجاد و ویرایش پریزیس به صورت آفلاین (۱۴روزه) را از اینجا دانلود نمایید:(حجم ۵۴۲ مگ) http://prezi.com/desktop bb  تفاوت‌های نسخه ی دسکتاپ پرزی  با نسخه آنلاین رایگان:

 •  از طریق نسخه‌ی دسکت تاپ می‌توانید علاوه بر خروجی exe خروجی pdf  بگیرید. شاید بخواهید نمایی چاپی از اجرای داشته باشید خوب است. یا بخواهید نسخه‌ی pdf  را برای دیگران ارسال کنید.
 •  بارگذاری فایلهای حجیم در نسخه‌ی بخصوص فیلم بسیار سریع است ( مثل کپی و بازنشانی فایل در سیستم می‌ماند).در نسخه‌ی آنلاین رایگان تا سقف ۵۰ مگ هر فایل اجازه‌ی آپلود دارد اما در  آفلاین سریع و بدون محدودیت است.
 • در صورت آنلاین بودن؛ هنگام استفاده از نسخه‌ی ویندوز،  می توانید؛ به ارائه‌های ایجاد شده‌ی قبلی دسترسی داشته باشید و آنها را ویرایش نمایید و بعد ذخیره سازی کنید.
 • در صورت ساخت ارائه به صورت آفلاین، لوگویPrezi  گوشه ی سمت چپ همواره خودنمایی خواهد کرد؛ نگران نباشید؛ آزار دهنده نیست!

 

ترفندها ی نرم افزار پرزی

 • اگر می‌خواهید، با برنامه‌ی آنلاین مبتنی بر وب کار کنید و  فایل‌های حجیمی در پریزیس بگذارید؛ مثلاً یک فیلم ۵۰۰ مگ! خوب می‌دانید که این کار در حالت آنلاین شدنی نیست.

راه حل: یک فایل همنوع و هم نام خیلی کوچک را آپلود کنید. (حدود یک مگ) بعد از ذخیره سازی و گرفتن خروجی ( چون سقف آپلود آنلاین حداکثر ۵۰ مگ  است) و ذخیره کردن آن بر روی سیستم خود به پوشه‌ی پیوست محتوا بروید و از آن جا فایل ویدئو را جایگزین کنید. دقت کنید؛ فایل دقیقا با فایل آپلود شده، هم نام باشد. (نام فایل آپلود شده را بر روی آن بگذارید.)

و خبر بد در مورد پرزی!

بزرگ ترین مشکل پرزی برای کاربران فارسی زبان این است که متاسفانه این ارائه دهنده، زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند و تماس با بخش پشتیبانی Prezi تا کنون بی نتیجه مانده است.

ترفندهای فارسی نویسی در پرزی prezi

یک: از نوشتار عکس بگیرید و آن را در ارائه‌ وارد نمایید. دو: نوشتار را که معمولا در Word می‌نویسید به صورت pdf ذخیر نمایید و  آنها را در پریزیس  بگذارید. سه: که بهترین  آنهاست: می‌توانید متنون  را به زبان فارسی در یکی از نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ بنویسید و آن را به صورت png ذخیره نمایید؛ بعد به عنوان عکس در پروژه ی خود بگذارید. بهترین حسن این کار این است که دقیقاً مثل متن دیده می شود. چون هیچگونه قاب و کناره‌ای کنار  نوشته‌های شما قرار ندارد و مثل این است که در خود پرزی به زبان فارسی تایپ کرده‌اید! البته ما آموزش کامل ایجاد ارائه با پرزی به زبان فارسی را، با همین ترفندها و راهکارهای متنوع تقدیم شما می کنیم   خوب منتظر چی هستید؟ شروع کنید: لینک زیر شما را  راهنمایی می کند

آموزش پرزی به صورت رایگان و گام به گام

 

0 0 رتبه
به این مطلب امتیاز بدید
guest

96 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
trackback
1 سال قبل

[…] جهت آشنایی بیشتر باپرزی، به این مقاله:  تدریس با Prezi  که در سایت به روز و پر محتوای روش تدریس همکار ارجمند […]

بلی
بلی
2 سال قبل

سلام و درود ببخشید من میخواستم وارد برنامه ی پریزی بشم ولی بعد نصب که وارد برنامه میشم میگه شما آفلاین هستید و ایمیل من رو قبول نمکینه دلیلش چیه؟

mehrdad94ahadinasab
mehrdad94ahadinasab
2 سال قبل

سلام لینک های دانلود پرزی و فتوشاپ مشکل دارند. موفق به دانلود نشدم. با خطای صفحه یافت نشد و محدودیت زمانی دانلود شما به پایان رسیده است و وارد فروشگاه شوید!!!!! مواجه می شوم. چه باید کنم؟؟؟؟؟

محمد
محمد
2 سال قبل

با نسخه ی آنلاین رایگان میشه خروجی .exe گرفت؟

محمد
محمد
2 سال قبل

سلام
اشتراک پرزی ماهانه است؟
برای خرید کدام نسخه را پیشنهاد میکنید؟
Individual
Students & Educators
Business
Basic

رعنا آب جار
رعنا آب جار
2 سال قبل

سلام، عالی بود

نگار
نگار
2 سال قبل

تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو
بهترین سایت ها هستید.

مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

با سلام
من یک فایل ارائه در prezi هست که می خوام دانلودش کنم
چطوری می تونم این کار رو بکنم.
میشه کمکم کنید؟

حسین
حسین
4 سال قبل

سلام
از کجای نرم افزار می توان خروجی exe گرفت. پیداش نکردم

labbaf
labbaf
4 سال قبل

با سلام و احترام لطفا را هنمایی بفرمایید فریم های داخلی رو چه جوری می تونیم مخفی کنیم؟

احسان
احسان
5 سال قبل

سلام من این برنامه و نصب کردم..اکانت ساختم ..همه کارا انجام شد الان که میخوام وارد بشم اررو میده :please upgrade this account to a pro or edu pro
میخوام upgrade کنم هم که کلی پولیه و نمیشه… و میگه اکانتم الان در حالت basic هست
ممنون ممیشم راهنمایی کنید

مهدی
مهدی
5 سال قبل

سلام
من نسخه دکستاپ این نرم افزار را یک سال پیش نصب کردم و پس از یک ماه که رایگاه بود حذفش کردم. الان جدیدا میخام باهاش کار کنم ولی این امکان وجود نداره/ لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم دوباره به مدت یک ماه از این نرم افزار استفاده کنم/ ممنون میشم/ لطفا جواب بنده رو به ایمیلم بفرستید

مهسا
مهسا
5 سال قبل

سلام به شما و همه دوستانی که مشکل فارسی نویسی در نرم افزار پریزی رو دارن

این تنها راهی هست که من تونستم جواب بگیرم و با تمام گزینه ها چک کردم و در نهایت بدون هیچ مشکلی تونستم فارسی تایپ کنم و خروجی بگیرم .
۱- وقتی فایل خالی پریزی رو باز می کنید کلیدهای ALT + Shift + Ctr+ C رو بزنید تا پنجره تنظیمات باز بشه .
۲- چند قسمت مختلف گزینه فونت رو با کد مشخص گذاشته . داخل همه اونها به جای فونت پیش فرض فقط و فقط فونت Arial.keg رو تایپ کنید . نمونه کد به این شکل میشه

@font-face
{
src: url(‘Arial.keg’);
font-class: custom-tinos;
fontFamily: custom-tinos;
font-style: normal;
font-weight: normal;

۳- در نهایت همه فونتهای پیش فرض که به Arial.keg تبدیل شد کافیه apply رو بزنید .
۴- از این سایت استفاده کنید و متن دلخواهتون رو داخلش بنویسید . گزینه پردازش رو بزنید و متنی که در پایین تحویل میده رو در پریزی وارد کنید .
متن فارسی شما وارد پریزی میشه و مشکلی به لحاظ حجم فایل و … نخواهید داشت . تنها اشکالی که داره اینه که فعلا تنوع فونت کمه . که فک می کنم با امکان ساخت فونت با پسوند و کدینگ keg بشه تنوع رو هم به فونتهای پریزی دارد .

امیدوارم بتونید استفاده کنید و مشکلتون حل بشه .
منبع
http://forum.majidonline.com/threads/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%BE-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-prezi.222308/

مهدیه
مهدیه
5 سال قبل

با سلام
با سلام
ببخشین منظور از public account چیه؟ اینکه نوشته به عموم قابل مشاهده است آیا امکان اینکه ارائه ما برای دیگران قابل مشاهده و برداشت وجود داشته باشه هست و یا نه کاملا خصوصی است؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین خیلی ضروریه

n.akbari
n.akbari
5 سال قبل

من نرم افزارشو دارم و اکانت هم ساختم توی سایتش.
الان انلاین میتونم بسازم فقط موقه ارائه ام اینترنت ندارم.چجوری سیو کنم و موقه ارائه نیاز به اینترنت نباشه

مصطفی
مصطفی
5 سال قبل

آقا من میخوام محصول رو پس بدم باس چیکا کنم؟

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  مصطفی
5 سال قبل

آقا مصطفی عزیز
بنده می توانم در رفع مشکل پرزی کمکتون کنم. با این ایمیل در ارتباط باشید:
info [at] taryad[dot] com

مصطفی
مصطفی
ئاسخ به این نظر  کمال برنگ
5 سال قبل

نمیشه به این آدرس پیام داد.

ایمان سیفی
ایمان سیفی
6 سال قبل

با سلام مجدد

آیا میشه یه فایل آموزشی با Prezi تهیه کنیم و اون رو در سایتمون که یک سایت آموزشی هست برای استفاده کاربرانمون قرار بدیم؟ چطور میشه این کار رو کرد؟

ایمان سیفی
ایمان سیفی
6 سال قبل

سلام جناب استاد حافظی بزرگوار

بنده اتفاقی با سایت شما آشنا شدم. این نرم افزار Prezi منو فوق العاده شگفت زده کرد و به همین خاطر سریعاً عضو سایتتون شدم تا از آموزش های خوبتون در این زمینه و به طور کلی در زمینه روش های تدریس استفاده کنم.
واقعاً به خاطر این سایت بسیار پربار و مفید و به روزی که دارید بهتون تبریک میگم.
فقط یه سؤال: آموزش هایی که به صورت آنلاین با نرم افزار Prezi تولید میشه ، آیا در سیستم های کاربرانی که احتمالاً خط اینترنت پرسرعت ندارند یا به دلایلی سرعت سیستمشون کند هست، مشکلی در بارگزاری ندارند و به اصطلاح سیستمشون در حین مشاهده فایل Prezi هنگ نمیکنه؟

پیشاپیش از اینکه پاسخ مرحمت میفرمایید متشکرم

کمال
کمال
ئاسخ به این نظر  ایمان سیفی
6 سال قبل

سلام آقای سیفی
بارگذاری فایل به حجم فایل و سرعت اینترنت بستگی دارد. ولی در کل فکر نکنم مشکل چندانی پیش بیاید چون یک بار دانلود کافی است و بعدا می‌توانید آن را برای اجرا داشته باشید.
در مورد سیستم هم سیستمهای معمولی امروزی مشکلی با اجرای پرزی نخواهند داشت. البته این مورد هم به حجم فایلتون بستگی خواهد داشت. فایلهای حجیم در سیستم های قدیمی بخصوص با رم کمتر از یک گیگ مشکل خواهند داشت.
البته چون خروجی پرزی فایل اجرایی Exe است در اجرا بر روی همه‌ی سیستم ها به هیچ برنامه‌ای نیاز ندارد.
یک نکته تکمیلی: اگر در دانلود پرزی ساخته شدتون مشکل دارید بیشتر این مشکل هنگامی پیش می آید که فایل حجیمی مثل فیلم بر روی پرزی کار گذاشته باشید. برای رفع این مشکل لازم نیست شما دقیقاً همان فایلی را که می‌خواهید در اجرا داشته باشید مثلا یک فیلم ۲۵ دقیقه‌ای، دقیقا همان را آپلود کنید. فایلی تصویری با همان فرمت و همان نام حدود مثلا ۱ دقیقه روی پرزیتون کار بگذارید و آپلودش کنید. بعد از دانلود پروژه روی سیستم خودتان، در پوشه‌ی فایلهای پرزی فیلم اصلی را با فیلم ۱ دقیقه ای replace جایگزین نمایید.

مصطفی
مصطفی
6 سال قبل

من پولمو میخوام باس چیکا کنم؟

کمال
کمال
ئاسخ به این نظر  مصطفی
6 سال قبل

سلام آقا مصطفی
لطفاً یک ایمیل بذارید. فکر کنم بتوانم در رفع مشکلات پرزی کمکتان کنم.

مصطفی
مصطفی
6 سال قبل

دوست عزیز چرا جواب نمیدی؟
پرزی با اون شرایط که تو سایتتون قرار داده بودید ب دردم میخورد اما با این شرایط، پرزی واس من کاربردی نداره درنتیجه آموزششم به دردم نمیخوره.
میخوام که پولمو پس بگیرم. چطور باید این کارو کنم؟

مصطفی
مصطفی
6 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
بنده بعده بعد از مطالعه‌ی متن شما در مورد ارائه در پرزی مشتاق خرید بسته‌ی آموزشی شما شدم و آن را خریدم و پروژه ام را روی آن با صرف وقت زیاد پیاده کردم اما حالا که می‌خواهم به صورت پرتابل دانلود کنم میگه باید پول بدی و اجازه‌ی دانلود را نمی‌دهد.
در ضمن یک مشکلی ام که تو نسخه‌ی دسکتاپ دارم اینه که بعد از نصب و اجرای برنامه و قبل از وارد کردن یوزر و پسوورد اون بالای صفحه نوشته شما آفلاین هستید در صورتی که به اینترنت متصلم.
لطفا راهنمایی‌ام کنید.
آموزش ها عالی بود اما با این مشکلات پرزی به در دم نمی خوره…

امیر
امیر
6 سال قبل

با سلام خدمت شما، ممنون از مطالب عالی شما
متاسفانه فیلم آموزش پرزی دانلود نمیشود و موجود نیست

قائمی
قائمی
6 سال قبل

سلام خسته نباشید من می خوام اکانت پرزی رو بخرم .سایت پرزی رو دیدم اونجا باید کردیت کارد داشته باشم شما می دونید من چطوری باید بخرم ؟؟؟؟؟ممنون می شوم راهنمایی بفرماید.

جابر
جابر
6 سال قبل

سلام لینک اموزش خرابه
میزنه صفحه یافت شد

بیستون
بیستون
6 سال قبل

سلام. من prezi ورژن دسکتاپشو گرفتم و کرک هم کردم ولی اصلاً آفلاین کار نمیکنه و باید حتماً به اینترنت وصل باشی و ماشا الله مثل تراکتور حجم مصرف میکنه. راه حلی ندارید که کاملاً آفلاین کار کنه

طاها
طاها
6 سال قبل

سلام
من هنوز فایلم را دریافت نکردم

فاطمه
فاطمه
ئاسخ به این نظر  محمد حافظی نژاد
6 سال قبل

با سلام وتشکر از شما
من نمیتونم فایل پرزی که قبلا اکسپرت کردم رو ویرایش کنم. راهی برای انجام این کار وجود داره؟

رسول بامریان
رسول بامریان
6 سال قبل

با عرض سلام

لطف نمایید یک نرم افزار معرفی نمایید که بوسیله آن بتوان درس را روی وایت برد بصورت نوشتاری وصدا توضیح داد ( مثل اینکه درس را در کلاس توضیح می دهیم) وسپس آن را به فیلم تبدیل کرد ودر اختیار دانش آموزان قرار داد.

محمدرضا رحمانی
محمدرضا رحمانی
6 سال قبل

با سلام
من نرم افزار از سایت پرزی دانلود نمودم و نصب کردم
چگونه می توان بصورت آنلاین و آفلان کار کرد
و نرم افزا را از کجا می توانم خری داری کنم
خیلی ممنون
تشکر

امیر
امیر
6 سال قبل

با سلام و عرض احترام
میشه بفرمایید شما چطور در فایل پرزی خودتون فارسی به نحوی تایپ کردید که پشت متنتون هم رنگ تم هست و سفید نیست
من در paint با فرمتی که گفتید ذخیره کردم عکس رو اما پشت عکس سفید هستش

ممنون مشم کمک کنید

امیر
امیر
6 سال قبل

با سلام و عرض احترام
سپاس بابت مطالب مفیدی که قرار میدید.
شما در نمونه پرزی که از خودتون گذاشتید جاهایی که فارسی تایپ کردید پشتش سفید نیست و همرنگ تم هست
میشه بفرمایید چطوریم ما میتونیم همچین کاری کنیم
چون من توی نرم افزار paint با فرمت pdg عکسی رو از متنم ذخیره کردم اما وقتی در پرزی گذاشتم پشت متنم سفیده و همرنگ تم نیست

ممنون

ساره
ساره
7 سال قبل

عالی بود
سوالی دارم اگه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید؟
پس میشه گفت ما در پرزی اسلایدها رو بصورت انلاین در سایت پرزی می سازیم و بعد ذخیره می کنیم و ارائه میدیم
برای پرزی نسخه دسک تاپ چطور به صورت افلاین کار میکنه؟ شبیه کار کردن با پاورپوینت که نیازی به اینترنت نیست و خودش حالات و تمپلیت های مختلف داره یا این نسخه هم حتما باید انلاین باشیم؟
ممنون از راهنمایی تون

جابر مرتضایی
جابر مرتضایی
ئاسخ به این نظر  ساره
7 سال قبل

سرکار خانم ساره سلام
نسخه دسک تاپ بصورت آفلاین کار می کند. شما می توانید بصورت رایگان نسخه دسک تاپ ۳۰ روزه نرم افزار پرزی را از سایت پرزی بصورت رایگان دانلود نمایید اما این نسخه ۳۰ روزه می باشد و برای دریافت نسخه اورجینال آن باید از همان سایت پرزی خریداری کنید و البته نسخه کرک شده نیز در سایت های دانلود نرم افزار می باشد که به دلیل مسائل اخلاقی توصیه نمی کنیم
اما نسخه ی آنلاین آنرا می توانید دائم استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارد
موفق باشید

نازنین
نازنین
ئاسخ به این نظر  ساره
6 سال قبل

سلام جناب خسته نباشید
ببخشید من یه سوال داشتم.
میشه در پرزی سرعت فریم به فریم بعدی رو کاهش داد
یعنی همون حالت دوربین کندتر بشه

رویا
رویا
7 سال قبل

باسلام
ممنون از مطالب خوبتون
ولی متا سفانه نرم افزار پرزی دانلود نمیشه

فاطمه
فاطمه
7 سال قبل

متاسفانه من نمی تونم از این سایت استفاده کنم چون صفحه به طور کامل بارگذاری نمی شود؟؟؟

نثائی
نثائی
7 سال قبل

سلام
بنده سخنران مجموعه مباحث بازاریابی و کسب و کار هستم. از این نرم افزار در دو سال پیش به صورت دست و پا شکسته استفاده کردم. اما عمده مشکل من، دشواری نصب آن و استفاده از آن در سالن های همایشیست که از اینترنت و وای فای برخوردار نیست. ممنون می شم پاسخ بدید. با تشکر نثائی. http://www.nessaei_ems@yahoo.com

علی اکبر
علی اکبر
7 سال قبل

سلام ، جالب بود سپاس از زحمات شما

اصغر
اصغر
7 سال قبل

آقا تشکر

مریم
مریم
7 سال قبل

با سلام خدمت شما ، می خواستم بدونم برنامه پرزی مانند پاور پوینت قابلیتhyperlinkنداره مثلا می خوام با کلیک بر روی شکلی یک فایل پی دی اف باز بشه در حین ارائه نمی خوام این فایل دیده بشه اگه در صورت نیاز حاضرین در خواست کردند فایل رو باز کنم و توضیحات بیشتر بدم چه طوری میشه این کار رو کرد
همچنین برخی از فایل های پی دی اف رو باز نمی کنه میگه فرمت فایل رو ساپورت نمی کنه در حالی که فایل پی دی اف هستش باید چی کار کنم خواهش پاسخ بدید خیلی خیلی فوریه ارائه دارم منتظرتون هستم

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  مریم
7 سال قبل

سلام
ـ به جای hyperlink: می‌توانید فایل مورد نظرتان را یک جایی از بوم قرار دهید. با استفاده از قایلبیت زومینک آن را تا می‌توانید کوچک نمایید که در نمای کلی توسط مخاطبان شما دیده نشوند. بعد اگر خواستید نمایش دهید با کلیک بر روی آن و بزرگنمایی نمایشش دهید. برای این فایل لازم نیست کادر (فریم) یا مسیر حرکت تعریف کنید. فقط آن را آپلود نمایید و یک گوشه حالا کنار یا روی یک تصویر مورد نظر بگذارید که گمش نکنید.
ـ به احتمال زیاد خطای آپلود فایل pdf مربوط به حجم زیاد یا تعداد زیاد صفحات است. به صورت تک صفحه‌ایی آپلود نمایید؛ اگر مشکلتان حل نشد؛ می‌توانید آن را به عکس تبدیل کنید و بعد آپلود نمایید.
امیدوارم اجرای خوبی داشته باشید.

مهتاب
مهتاب
7 سال قبل

سلام جناب حافظی نژاد..لینک آموزشی کار با این نرم افزار رو اگه میشه معرفی کنید…

مجتبی
7 سال قبل

سلام. خیلی ممنون بابت سایت خوبتون.
ولی من که توی Google Trends زدم با نتیجه‌ای متفاوت روبرو شدم:
https://www.google.com/trends/explore#geo&q=powerpoint,+prezi&cmpt=q
طبق این نمودار هیچ‌وقت Prezi نیومده‌ بالای پاورپوینت!

هدی
هدی
7 سال قبل

با پرزی مطالب هر اسلاید به یکباره نشان داده می شود؟یعنی مثل پاورپوینت نمی توان با استفاده از انیمیشن مطالب را یک به یک به روی اسلاید ظاهر کرد؟

Aryan
Aryan
ئاسخ به این نظر  هدی
7 سال قبل

در پرزی هم می توان مثل پاورپوینت ترتیت نشان داده شدن مطالب موجود در یک ایلاید را تعیین کرد.

سید محمد حسین خلیلی
سید محمد حسین خلیلی
7 سال قبل

در مورد امکان فارسی نویسی در پرزی علاوه بر نکاتی که آقای حافظی نژاد فرمودند.
یک راه دیگه هم وجود داره (البته از نظر تئوری)
که تا الان انجامش ندادم.
اگه دقت کرده باشید پرزی کلا از یه تعداد فونت استفاده میکنه ، (نسخه ای که من استفاده میکنم ۱۶ فونت)
البته این فونت ها با فرمت های خاصی هستن
اگر فونت فارسی مد نظر رو (یا فونت های یک برنامه فارسی ساز مثل نرم افزار مریم و یا …) رو تبدیل کنیم و به نرم افزار اضافه کنیم)

این کار رو سر فرصت انجام میدم. اگر جواب داد
برای آقای حافظی نژاد ارسال میکنم تا روی سایت بذارن

سید محمد حسین خلیلی
سید محمد حسین خلیلی
7 سال قبل

سلام
در مورد رفع محدودیت پرزی دکستاپ
این جا به صورت تصویری توضیح داده شده
https://www.youtube.com/watch?v=CWgtvBcZTmA

موفق باشید دوستان

هدی
هدی
7 سال قبل

ببخشید یه سوال دیگه با پرزی مطالب هر اسلاید به یکباره نشان داده می شود؟یعنی مثل پاورپوینت نمی توان با استفاده از انیمیشن مطالب را یک به یک به روی اسلاید ظاهر کرد؟

هدی
هدی
7 سال قبل

ممنون از پاسختون فقط من متوجه نشدم منظورتون از باز کردن گره با دست استفاده از تخته بود یا پاورپوینت؟

سید محمد حسین خلیلی
سید محمد حسین خلیلی
7 سال قبل

سلام
در مورد نسخه دکستاپ این نرم افزار یه روشی هست برای رفع اون محدودیت ۳۰ روزه

هدی
هدی
ئاسخ به این نظر  سید محمد حسین خلیلی
7 سال قبل

خب چه روشی؟

هدی
هدی
7 سال قبل

سللام آقای حافظی نژاد خیلی هیجان زده شدم از آشنایی با پرزی که به نظرم معایب پاورپوینت رو برطرف کرده شاید واسه دبیرایی شبیه من که تازه در ساخت اسلاید و کار با پاورپوینت مهارت پیدا کردن کار با یه نرم افزار جدید سخت باشه ولی من این سختی رو به جون میخرم چون مطمئنم تدریس با پرزی لذت و بازدهی بالاتری داره. چند تاا سوال از خدمتتون دارم اول اینکه اوقتی مدت سی روزه ی کار با نرم اقزار به صورت آفلاین تموم شد باید چیکار کنیم؟امکان خرید نسخه ی اصلی از ایران هست؟قیمتش چنده؟ دوم اگه از نسخه ی آنلاین استفاده کنیم پروژه ای که با صرف وقت و زحمت فراوان درست کردیم به راحتی در اختیار همه قرار میگیره؟سوم یکی از اساتید مطرح میگفتن این که نوشتن روی تخته را به کلی حذف بکتیم اصلا کار درستی نیست و بهتره کلاس هیبریدی باشه یعنی هم از ویدئوپروژکتور استفاده شه هم تخته.اما من میگم وقتی میشه همون مطالب و شکلها رو زیباتر نشون بدیم چرا باید حتما وقت کلاس برای نوشتنش هدر بشه؟ نظر شما چیه؟

Aryan
Aryan
7 سال قبل

من هم تازه شروع کردم با این نرم افزار کار کنم. یک سوال اساسی اینکه در ارائه پایان نامه ها حتما باید اسلایدها شماره صفحه داشته باشند. آیا در پرزی این امکان وجود دارد؟

کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  Aryan
7 سال قبل

سلام
اگر منظورتان این است که هر نمایی که نشان می‌دهید یک عدد، که می‌تواند شماره صفحه یا فریم باشد وجود داشته باشد و در گوشه‌ای خودنمایی کند. بله . مثل تمام محتواهایی که وارد می‌کنید؛ می‌توانید در فریم انتخابی، عدد فریم ( حالا اسلاید) ها را تایپ کنید و بنویسید.

مهتاب
مهتاب
7 سال قبل

جناب برنگ …بسیار عالی ممنونیم از این همه اطالاعات که به یک باره برای ما نوشتی …بسیار خرسندم از آشنایی با ناانمایتان ..ضمنا من اولین باری بود که این واژه رامیشنوم ..perzi

کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  مهتاب
7 سال قبل

سرکار خانم مهتاب
وقت به خیر
خوشحالم از این که این معرفی و آموزش مورد توجه شما واقع شده است. تاریاد هم متعلق به همه ی علاقمندان حوزه ی آموزش و یادگیری است.
موفق باشید.

زاهداماني
زاهداماني
7 سال قبل

سلام خیلی خوب است
خیلی ازش استفاده کردم ولی هنوز نتونستم نرم افزار را دانلود کنم.

faeze
7 سال قبل

من امشب اولین پروژه م رو ساختم و خیلی خوشحالم
البته قصد دارم صدا گذاری و موزیکش رو هم کار کنم!
خیلی فضاش خوبه!
نمیتونم صبر کنم تا اردیبهشت که قراره بعنوان جمع بندی دروس ازش تو کلاس استفاده کنم!

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  faeze
7 سال قبل

آفرین بر شما سرکار خانم
که به این زودی توانستید اولین ارائه‌ خودتان با پرزی را بسازید. خوشحالیم که آموزش‌های ما تاثیرگذار بوده است. (برنگ)

faeze
ئاسخ به این نظر  کمال برنگ
7 سال قبل

سپاسگزارم ^_^
نسخه اندرویدش رو کجا میتونم پیدا کنم ؟

محمد
محمد
7 سال قبل

مجموعه ی آفیس بی همتاست. مایکروسافت نرم افزارهایی می سازه که برای کاربران دنیا سهل الوصول باشه. از این نرم افزارهایی که شما میگین زیاده . اصلا خیلی ها نرم افزارهایی آفیس ساخته اند ولی هیچکدام به آفیس مایکروسافت نمی رسه. پاورپوینت هزاران دلیل پشتشه و هیچ نرم افزاری الان به این وسعت دردنیا وجود نداره.

محمد گیوه کی
محمد گیوه کی
7 سال قبل

سلام به دوستان سایت روش تدریس
من چند ماه پیش خواستم کار بااین برنامه رو شروع کنم،چند باری هم رفتم توی سایتش اما چون نمی تونستم باش خوب کار کنم پشیمون شدم.
منتظر آموزش های بعدی هستم
واقعا ممنونم از زحماتتون
شاد باشید 🙂

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  محمد گیوه کی
7 سال قبل

همراه گرامی با سلام
شما می توانید آموزش پرزی را از لینک زیر تهیه کنید
https://raveshtadris.com/%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B1%D8%B2%DB%8C-prezi/
موفق باشید

رامش
رامش
7 سال قبل

سلام ممنون از سایت خوب شما
فیلم یک سخنرانی که با پرزی اجرا شده رو می تونید بگید؟

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  رامش
7 سال قبل

سلام
برای دیدن نمونه ارائه‌های پرزی (پریزیس) اینجا را ببینید: http://blog.prezi.com/ قسمت Top Prezi
در Ted.com هم بگردید؛ می توانید فیلم سخنرانی با انواع ارائه دهنده‌ها را ببینید. (برنگ)

سوال
سوال
7 سال قبل

این همه حجم زیاد رو یک جا نمی تونم دانلود کنم. جایی سراغ ندارید بشه کم کم دانلود کرد؟

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  سوال
7 سال قبل

ـ اگر در دانلود نسخه‌ی آفلاین یا ارائه‌ی ساخته شده، مشکل دارید از نرم افزارهای مدیریت دانلود مثل (IDM) استفاده کنید. (برنگ)

دوست
دوست
7 سال قبل

باسلام
از جناب آقای حافظی نژاد و دوست ایشان آقای کمال برنگ بابت این مقاله تشکر می کنم

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  دوست
7 سال قبل

سلام بر دوست عزیز
شما هم تشکر مرا پذیرا باشید. (برنگ)

نرگس
نرگس
7 سال قبل

سلام عالی بود. من نمونه های پرزی را در سایت های مختلف می دیدم و فکر می کردم ساختن آنها خیلی سخت و باید با استفاده از نرم افزار های پیشرفته مثل adobe flash این انمیشن ها را درست کرد.
واقعا ممنونم که این نرم افزار را معرفی کردید.

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  نرگس
7 سال قبل

سلام سرکارخانم نرگس
ما هم خوشحالیم بابت آشنایی شما با Prezi امیدواریم از آن بهره ببرید. (برنگ)

اسدالله مقدمی
اسدالله مقدمی
7 سال قبل

سلام و درود
من فعلا در همان پاورپوینت گیر کرده ام. یعنی می ترسم به سراغش بروم .هربار که شروع به یادگیری می کنم بی اختیار حواسم پرت می شود الان که با پرزی آشنا شدم دوباره استرس گرفتم
لطفا کمک کنید

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  اسدالله مقدمی
7 سال قبل

سلام
استرس و ترس لازمه‌ی یادگیری نیست؛ پس در آرامش به آموختن ادامه دهید. کم کم استرس جای خود را به شور و شوق می‌دهد. موفق باشید (برنگ)

رویا
رویا
7 سال قبل

متشکرم از مطلب خوب شما
آیا کرک این برنامه هم وجود دارد؟

کمال برنگ
کمال برنگ
ئاسخ به این نظر  رویا
7 سال قبل

ظاهرا پی سی دانلود نسخه دسک تاپ را با کرک قرار داده است. البته من تست کردم مشکل داشت. کمال برنگ

میثم
میثم
ئاسخ به این نظر  رویا
6 سال قبل

بله من دارم

96
0
نظرتون رو در مورد این مطلب برامون بنویسیدx